Aslan bebeği
Evde bir Aslan bebeği olduğu sürece aile yaşamı bu bebeğin çevresinde dönecektir. Oyunculuk yeteneği daha bebeklikten ortaya çıkmaya başlar. Çok hareketli, neşeli ve keyifli, özgürlüğüne düşkün bebeklerdir. Engellenmeyi hiç sevmezler, enerji yüklüdürler ve evin neşesidirler. Baskı altında tutulmaktan ve ne yapacağının söylenmesinden hiç hoşlanmazlar. Bebekken bile kuralları kendisi koymak isteyecek, içinde bulunduğu ortamın kralı veya kraliçesi olacaktır. Sonuç olarak her daim ekibin lideri olan Aslan bebeği, son derece neşeli ve eğlencelidir. Her zaman en konforlusunu ister. Küçük yaşlardan itibaren Aslan çocuğunun kişilik ve özgüvenini geliştirebilmesi için yeterince özgür bırakılması önemlidir. Kısıtlanmayı ve engellenmeyi reddederler. Öz saygısı oldukça yüksektir ve bu yüzden herkesten aynı saygıyı görmek ister. Zaman zaman aşırı yönetme isteği yüzünden çatışmalar yaşayabilirsiniz, çünkü kendisi yönetme konusunda sizden daha ısrarlı olabilir. Yaratıcılığını destekleyecek konulara yöneldiğinde ise sivri yönlerini pozitif bir şekilde ifade etmesi kolaylaşacaktır. Aslan burcunun kalp ve sırt bölgesi hassastır. Bebeğinizin kalbini sık sık kontrol ettirmenizde yarar vardır. Bebeğiniz büyüdüğünde dikkat çekebileceği, kendini gösterebileceği, organize edip idare edebileceği mesleklerde çalışabilir. Cesaret, güç, dayanıklılık, canlılık isteyen ve ün getirecek meslekler de Aslanlar içindir. Müdür, direktör, komutan, organizatör, yönetim kurulu başkanlığı, müfettişlik, öğretmenlik, okul, otel ve restoran gibi işyerlerinin işletmeciliği uygun mesleklerdir. Piyango, toto, kumarhaneler, eğlence düzenleme gibi uğraşılar da ilgi alanları içindedir. Tiyatro, müzik, modacılık, reklamcılık, dekorasyon, süsleme ile ilgili çeşitli dallar, mimarlık, heykeltıraşlık ve ressamlık onların alanlarına girer.

Koç ebeveyni ve Aslan bebeği
Koç ebeveyni yönetmeyi çok sever ve komutlar yağdırmaya bayılır. Ama Aslan bebeğininki de ondan aşağı kalmadığından zaman zaman ego çatışmaları yaşanılması kaçınılmazdır. Ama yine de bu verimli bir ilişkidir: Koç ebeveyni minik Aslanı daima destekleyecek ve hayal gücünü geliştirecektir.

Boğa ebeveyni ve Aslan bebeği
Sevgi dolu ve şefkatli Boğa ebeveyni, Güneş etkisindeki Aslan bebeğini en iyi yönlendirebilecek burçlardan biridir. İkisi de sabit nitelikli olduğundan inatlaşmalar olabilir. Ama Boğa'nın sıcak yaklaşımları, minik Aslanı ikna eder ve zamanla uzlaşma sağlanır. Bu, gayet köklü ve sağlam bir ilişkidir.

İkizler ebeveyni ve Aslan bebeği
İşte son derece neşeli ve hareketli bir ilişki daha. Kıvrak zekalı ve konuşkan İkizler ebeveyni, Aslan bebeğini nasıl eğlendireceğini çok iyi bilir. Bebek, sözcükleri kavradıkça yaratıcılığı da güçlenecek ve ona coşkulu karşılıklar verecektir. Kısacası bu ilişkide sıkılmak söz konusu değildir.

Yengeç ebeveyni ve Aslan bebeği
Ay etkisindeki şefkatli Yengeç ebeveyni, dikkat çekmeye bayılan Aslan bebeğine bayılır ve ona kendini adar. Oyun ve eğlence, bebeğin temel ihtiyacı olduğundan, sınırsız sabra sahip Yengeç ebeveyn, bunu ona bolca verir. Birbirlerini duygusal açıdan son derece iyi anlayabilir ve geliştirirler.

Aslan ebeveyni ve Aslan bebeği
İşte kral ve kraliçelerin rekabetine güzel bir örmek. Öncelikle evin hakiminin kim olacağına karar verilmesi gerekecektir. Görev dağılımı gerçekleştiğinde ilişki kendiliğinden oturur. Bebek çoğu zaman daha baskındır. Ama Aslan ebeveyni onu çok iyi anlar ve oyun anlayışına uyum sağlar.

Başak ebeveyni ve Aslan bebeği

Becerikli, titiz ve düzenli Başak ebeveyni, neşeli ve canlı Aslan bebeğini zapt etmekte biraz zorlansa da ona çok iyi bakar. Sözel gelişime önem veren Başak ebeveyni onunla bol bol konuşarak, yaratıcılığını destekler. Kısacası bu gelişime açık bir ilişkidir. Başak ebeveyni, Aslan bebeğini kurallarla fazla kısıtlamazsa neşe katsayıları yükselecektir.

Terazi ebeveyni ve Aslan bebeği
Denge ve uyum peşindeki Terazi ebeveyni, Aslan bebeğini çok iyi algılar ve huzursuzluklarını başarıyla dengeler. Onun sahnede olma ihtiyacına saygı duyar ve yeteneklerini de geliştirmiş olur. Terazi ebeveyni barış ve işbirliği içinde olmak istediğinden bebeğin yönetme eğilimine de izin verecektir.

Akrep ebeveyni ve Aslan bebeği
Uzlaşmayı pek de sevmeyen Akrep ebeveyni ve Aslan bebeği arasında başta inatlaşmalar olabilir. İki taraf da daima söz dinletmek arzusundadır. Çabuk sinirlenirler fakat sevdikleri insanlara karşı sıkıca bağlıdırlar. Zamanla birbirini çok iyi anlayacak olan bebek ve ebeveyn, karşılıklı saygı duymayı öğrenirler. Denge oturduktan sonra ilişki sağlamlaşır.

Yay ebeveyni ve Aslan bebeği
İşte son derece eğlenceli ve geliştirici bir ilişki. Jüpiter etkisindeki özgür Yay ebeveyni parıldamak isteyen Aslan bebeğini fazla kısıtlamayacak, oyun ve eğlenceyle destekleyecek ve bol bol açık havaya çıkartacaktır. İyimser, pozitif, neşeli Yay ebeveyn, doğduğu andan itibaren bebeğin en iyi arkadaşı olmayı başarır ve güvenini hemen kazanır.

Oğlak ebeveyni ve Aslan bebeği
Azimli, düzenli, kararlı fakat inatçı Oğlak ebeveyni ile yönetmeyi seven Aslan bebeği arasında başta kişilik çatışmaları yaşanabilir. Ebeveynin aşırı kural koymaktan kaçınması gerekir. Ama iki taraf da aile hayatını severler ve ev yaşamına düşkündürler. Zamanla otorite paylaşımı halledilir ve Aslan bebeği Oğlak burcunun güvenilir doğasına alışır.

Kova ebeveyni ve Aslan bebeği
Özgür ruhlu ve yerinde duramayan Kova ebeveyni için Aslan bebeği bulunmaz bir neşe kaynağıdır. Zıt kişilik ve karakterlerde olmalarına rağmen birbirlerini mükemmel tamamlarlar. Kova ebeveyni onun oyun enerjisini sürekli destekler ve hatta uç biçimde rahat bırakabilir. Asla rutin ve durağan olmayan bu ilişki, zamanla daha da sağlamlaşacaktır.

Balık ebeveyni ve Aslan bebeği

Şefkatli ve sevgi dolu Balık ebeveyni, Aslan bebeğine adeta tapar. Ama zamanla onun yönetimine girme ve kendini fazlasıyla adama tehlikesiyle karşı karşıyadır. Çünkü bunu hemen algılayan bebek, zaman içinde her istediğini yaptıracağını kestirir ve bunu en dramatik şekilde uygular. Ama yine de sevgi ve şefkat bu ilişkide bol bol hissedilecektir.


"Kızım en büyük projem"
Başarılı tiyatro oyuncusu Pelin Körmükçü, 4.5 aylık hamile ve bir kız bebek bekliyor. Yakın bir tarihte de evlenmeye...
Normal mi yoksa sezaryenle doğum mu?
Avantajları Dezavantajları Neden normal doğum planlanırken sezaryene geçilir? Normal doğumu olanaksız kılan nedenler…
Çocuğunuzun kapak yıldızı olmasını ister misiniz?
Fotoğraflar sayfamız sizden büyük ilgi görüyor ve her ay bir kapak yıldızı doğmaya devam ediyor. Bebeğinizin...
Anasayfa | Aile & İlişkiler | Aktüel | İsim Sözlüğü | Hastaneler | Her Ay | İçindekiler | Künye / İletişim | Bize Ulaşın | Abonelik | Dijital Abonelik

Turkuvaz Medya Grubu Copyright © 2003-2007 Tüm hakları saklıdır.
TURKUVAZ HABERLEŞME VE YAYINCILIK A.Ş.
Üretim ve Tasarım

Turkuvaz Medya Dijital